Liga prvaka: Poraz Jadrana, Fatović iznenadio Bijača

AP Photo/Eduardo Verdugo via Guliver Images

Vaterpolisti splitskog Jadrana poraženi su u petom kolu skupine A Lige prvaka na gostovanju kod grčkog Vouliagmenija...

Vouliagmeni je Jadran pobijedo s tijesnih, ali zasluženih 13:12 (3:2, 4:3, 2:3, 4:4) jer su Splićani gotovo cijelu utakmicu lovili zaostatak.

Grci su vodili 3:2 nakon prve četvrtine pa 7:4 u završnici druge. Jadran je tada odigrao možda i najbolje minute te poravnao na 7:7. Uoči posljednje dionice Vouliagmeni je vodio 9:8 i do kraja je uspio zadržati minimalno vodstvo. Jerko Marinić Kragić 15 sekundi prije kraja postavio je konačnih 13:12.

Poraz je to koji bi Jadran mogao koštati jer radi se o izravnom konkurentu za četvrto mjesto u skupini, posljednje koje vodi na završni turnir.

Najefikasniji u sastavu Jadrana bio je Nikša Dobud s tri gola, a po dva su dodali Rino Burić i Zvonimir Butić, dok su Aristeidis Chavylopoulos i Efstathios Kalogeropoulos s po tri gola predvodili Vouliagmeni.

Vouliagmeni je sa sedam bodova četvrti na ljestvici, dok je Jadran sa šest bodova peti. Na vrhu je Barceloneta sa 15 bodova, drugi Olympiacos ima 12, a treći Pro Recco s devet i utakmicom manje.

Za dva tjedna Jadran će u 6. kolu ugostiti Radnički iz Kragujevca.

U derbiju skupine Barceloneta koju vodi hrvatski stručnjak Elvis Fatović u Grčkoj je iznenadila Olympiakos 9:7 (2:2, 2:2, 2:2, 3:1). Kod domaćina je hrvatski reprezentativni golman Marko Bijač upisao 14 obrana, a Andro Bušlje pogodak.

Vaterpolisti Juga u srijedu u skupini B igraju protiv Sabadella u Dubrovniku od 19 sati, uz prijenos na SK3.

Gledatelji u Hrvatskoj program regionalnog sportskog kanala Sport Klub mogu pratiti na Telemachu, Total TV-u, Optima Telekomu i preko platforme EON koja je dostupna svim gledateljima.