Jadran pregazio Mladost u okršaju regionalne lige

Vaterpolo 6. ožu 202213:46 > 13:53 0 komentara
VK Jadran/Krsto Vulević

Vaterpolisti splitskog Jadrana uvjerljivo su pobijedili zagrebačku Mladost 13:5 (2-2, 3-3, 4-0, 4-0) u dvoboju regionalne Premier lige.

Nakon prve dvije četvrtine Mladost je bila u rezultatskom egalu s favoriziranim Splićanima te je na semaforu svjetlilo 5:5. No, u zadnje dvije četvrtine Mladost nije uspjela zabiti ni jedan pogodak, dok su Splićani zabili čak osam puta i na kraju slavili s uvjerljivih 13:5.

Po tri pogotka su za Jadran dali Jerko Marinić Kragić i Konstantin Harkov, dok je dva gola za Mladost postigao Franko Lazić.

U nastavku dana od hrvatskih klubova u ligi još igraju Mornar (protiv Novog Beograda) te međusobno Jug AO i Solaris.

Na ljestvici vode Jadran i Novi Beograd s 28 bodova, ali Novi Beograd ima utakmicu manje. Treći je Jug Adriatic osiguranje s 27 bodova i utakmicom manje. Mladost je deveta (11 bodova), a Solaris deseti (10 bodova), dok je Mornar pretposljednji sa samo dva boda. (H)