Vidin AEK nanio prvi poraz Panathinaikosu u ligi

Nogomet 8. sij 202322:07 0 komentara
AP Photo/Darko Bandic via Guliver Images

U derbiju 17. kola grčkog nogometnog prvenstva atenski AEK je pobijedio vodeći Panathinaikos sa 1-0 smanjivši zaostatak na četiri boda.

Pogodak odluke zabio je meksički veznjak Orbelin Pineda u 68. minuti na asistenciju Argentinca Sergija Arauja.

AEK je u posljednjim trenucima mogao i povećati prednost, ali Levi Garcija nije realizirao jedanaesterac u devetoj minuti sudačke nadoknade. Njegov udarac zaustavio je Alberto Brignoli.

Dvije minute ranije Fotis Ioannidis je mogao izjednačiti, svladao je golmana u sitaciji jedan na jedan, ali se spetljao pred praznim vratima.

U pobjedničkim redovima Domagoj Vida je odigrao cijeli susret, dok Zvonimir Šarlija nije igrao za Pao.

Zanimljivo, na početku susreta od 22 igrača na terenu su bila samo trojica Grka – Georgios Athanasiadis na vratima domaćeg sastava, te branič Giannis Kotsiras i veznjak Dimitrios Kourbelis na suprotnoj strani.

U ranije odigranom susretu Olympiakos je na gostovanju pobijedio Volos sa 4-0, a golove su zabili Pep Biel (7-11m), Hwang In-Beom (22), Cedric Bakambu (45) i Youseff El Arabi (75).

AEK je ovom pobjedom smanjio zaostatak za vodećim Panathinaikosom na četiri boda. Panathinaikos sada vodi sa 42 boda, AEK ima 38, a PAOK i Olympiakos po 35 bodova.