Novo finale za Swiatek, jedva izbjegla treći set

Chryslene Caillaud Panoramic via Guliver Images

Prva tenisačica svijeta, Poljakinja Iga Šwiatek plasirala se u finale Roland Garrosa te će u subotu imati priliku braniti lanjski naslov, ona je u polufinalu nadigrala Brazilku Beatriz Haddad Maiju sa 6-2, 7-6 (7)...

Za 22-godišnju Swiatek ovo je treći ulazak u finale Roland Garrosa, 2020. i 2022. je osvajala naslov, a suparnica u subotu bit će joj Čehinja Karolina Muchova koja je u prvom polufinalu nakon tri sata i 13 minuta igre svladala drugu nositeljicu Arinu Sabalenku sa 7-6 (5), 6-7 (5), 7-5.

U drugom setu Haddad Maia vodila je 3:1, a u “tie breaku” nije iskoristila set-loptu kod 6-5.

Muchovoj (26), koja je do Roland Garrosa bila 43. igračica svijeta, ovo je prvi plasman u finale Grand Slama. Do sada joj je najbolji rezultat bilo polufinale Australian Opena 2021.