Nadalu ‘ukrali’ reket, slavio nakon teške borbe

Australian Open 16. sij 202310:46 0 komentara
Chryslene Caillaud/Panoramic via Guliver Images

Rafael Nadal je daleko od vrhunske forme, no uspješno je savladao Britanca Jacka Drapera 7:5, 2:6, 6:4, 6:1 i plasirao se u drugo kolo Australian Opena, na kojem brani titulu osvojenu prošle godine.

U prvom setu je djelovalo kako će biti viđen tiebreak. Do 12. gema viđena je samo jedan brejk lopta koju je spasio Draper u osmom gemu. Međutim, Nadal je napao servis rivala, stigao do break prilike koju je iskoristio, te slavio sa 7:5 u prvom setu.

Nije to pokolebalo Britanca. Sjajno je počeo drugi set. Vezao je četiri gema i vrlo brzo izjednačio rezultat na semaforu protiv favorizovanog Nadala.

Velika borba odvijala se i u trećem setu. Nadal je zadao prvi udarac, sa breakom u četvrtom gemu. Poveo je 4:1, ali je Britanac uspješno osvojio tri gema u nizu i poravnao na 4:4. Međutim, ponovo je kao i u prvoj dionici popustio kada je servirao za ostanak u setu i Španjolac je poveo 2:1.

Poslednji otpor Draper je pružio breakom na otvaranju četvrtog seta. To je, ispostavilo se, bio i njegov poslednji dobiveni gem u meču. Nadal je osvojio sljedećih šest i osigurao plasman u drugu rundu.

Zanimljivo je spomenuti i bizaran trenutak, atipičan za turnire ovakvog renomea. Naime, tijekom odigravanja prvog seta, Španjolac se odlučio promijeniti reket, no dogodila se nesvakidašnja zabuna. U trenutku povratka na teren uslijed promjene strana, Nadal je shvatio kako su mu skupljači lopti, umjesto staroga, odnijeli novi reket kojim je planirao nastaviti susret. Sudac je zaustavio igru na nekoliko minuta zbog ovog zanimljivog spleta okolnosti, no Nadal reket  ipak nije dobio nazad. Obzirom kako je došao do pobjede, čini se da navedena nezgoda nije utjecala na koncentraciju prvog nositelja turnira,

Vlasnik 22. grand slam titule i branitelj naslova u Melbourneu, za prolaz u treće kolo igraće protiv Amerikanca McDonalda, koji je u pet setova savladao sunarodnjaka Nakashimu.