Nadal prošao u pet setova, ali i iznervirao Shapovalova

ATP 25. sij 20229:23 > 9:25 0 komentara
AP Photo/Andy Brownbill Via Guliver

Španjolski tenisač Rafael Nadal u utorak se plasirao u polufinale Australian Opena nakon što je u četvrtfinalu poslije 4 sata i 10 minuta igre u pet setova pobijedio Kanađanina Denis Shapovalova sa 6:3, 6:4, 4:6, 3:6, 6:3.

Po jedan break u prva dva seta dovoljna su bila Nadalu da povede s 2-0. U drugom setu svjedočili smo ispadu Kanađanina koji je izgubio živce jer je Nadal odugovlačio u igri.

“Koliko mu je potrebno da se namjesti, pogledaj koliko mu dugo treba, a bio sam spreman za servis”, rekao je Shapovalov sucu s kojim se upustio u kratku raspravu, a onda ispalio:

“Vi ste svi korumpirani!”

U trećem setu kod vodstva 5:4 Shapovalov je oduzeo servis Nadalu i smanjio na 1-2. U četvrtom setu Shapovalov je došao do breaka u četvrtom gemu i poveo 5:2, ali Nadal je mogao vratiti izgubljeni servis dok je Kanađanin servirao za set kod vodstva 5:3. Španjolac je imao dvije break lopte, ali nije ih iskoristio i Shapovalov je došao do 2:2 u setovima.

Na početku petog seta Shapovalov je propustio priliku za break i to mu se osvetilo već u sljedećem gemu, kada je Nadal došao do tri vezane break lopte, a drugu je iskoristio. Shapovalov je ponovno imao priliku za obrat u trećem gemu, ali Nadal je spasio dvije break lopte i do kraja meča više nije pružio šansu kanadskom tenisaču.

“Ne znam kako sam ovo preživio, bio sam potpuno uništen nakon četvrtog seta. Sreća je što ću imati dva dana da se oporavim, nemam više 21 godinu”, rekao je Nadal.

Nadalu je to sedmo polufinale na Australian Openu. No, samo je jednom osvojio Grand Slam turnir u Melbourneu, i to 2009. kada je u finalu dobio Rogera Federera. Još četiri puta gubio je u finalima, dva puta od Đokovića (2012 i 2019), te od Stana Wawrinke (2014) i Rogera Federera (2017). Nadal će u polufinalu igrati protiv boljeg iz susreta između Talijana Mattea Berrettinija i Francuza Gaela Monfilsa.