Crna serija je iza njega: Ćorić pobijedio Hurkacza!

Madrid 30. tra 202321:22 0 komentara
Mathias Schulz via Guliver Images

Borna Ćorić pridružio se Petri Martić u osmini finala u pojedinačnoj konkurenciji na Madrid Openu, nakon što je u dvoboju 3. kola ATP Masters 1000 turnira svladao Poljaka Huberta Hurkacza (ATP - 15.) sa 7-6 (3), 6-3.

Ćorić je prvi put ove sezone spojio dvije pobjede, a Hurkacza je svladao po treći put u njihovom četvrtom međusobnom dvoboju.

Za to mu je bilo potrebno 97 minuta tijekom kojih nijednom nije izgubio servis, a ‘break’ u osmom gemu drugog seta bio je odlučujući na putu prema pobjedi, nakon što je prvi set osvojio odlično odigranim ‘tie-breakom’.

Jedino iskušenje na servisu Ćorić je imao kad je trebao završiti meč. Hurkacz je s tri uzastopna izravna poena došao do tri prilike za “break”, ali se Ćorić izvukao osvojivši pet poena zaredom.

Za plasman u četvrtfinale Ćorić će igrati protiv pobjednika dvoboja Danca Holgera Runea (ATP – 7.) i Španjolca Alejandra Davidovicha Fokine (ATP – 35.).