Martić uz spašene set-lopte do šeste pobjede u nizu

Tenis 27. srp 202219:19 > 19:19
Rob Prange via Guliver Images

Najbolje rangirana hrvatska tenisačica Petra Martić plasirala se u 2. kolo WTA turnira u Varšavi i nastavila pobjednički niz započet u Lausannei...

U susretu 1. kola Petra Martić svladala je domaću igračicu s pozivnicom Weroniku Falkowsku 7:5, 6:4 nakon dva sata i sedam minuta igre.

Protiv 346. igračice svijeta Martić je stigla do očekivane pobjede, ali na daleko teži način od očekivanog. U prvom susretu nakon osvajanja naslova u Lausannei Martić je odlično krenula i osvojila sedam od osam poena, ali zatim se probudila 22-godišnja Poljakinja koja je sredinom prvog seta bila daleko bolja igračica.

Falkowska je bolju igru materijalizirala i “breakom” za prednost od 4-3 da bi kod vodstva od 5-3 imala i čak pet set-lopti na servis naše igračice. Srećom, nije znala iskoristiti ponuđenu priliku, a Martić je nervozu suparnice iskoristila za “break” i poravnanje na 5-5, a onda je kod svoje prednosti od 6-5 još jednom oduzela servis neiskusnoj suparnici te dobila prvi set sa 7-5.

U drugom setu je opet Falkowska prva stigla do prednosti, povela sa 2-0 te imala četiri “break-lopte” za vodstvo od 3-0. Kada ih nije iskoristila, Martić se opet ekspresno vratila u set, a zatim i stigla do vodstva od 5-3 i servisa za meč. Falkowska se ipak nije predala, uspjela je smanjiti na 5-4 samo da bi potom još jednom pokleknula na svom početnom udarcu.

Martić je do pobjede stigla prvenstveno boljim reakcijama u ključnim trenucima o čemu svjdoči i statistika iskorištenosti “break-lopti”, Martić je iskoristila njih pet od devet, a Falkowska tek tri od 19.

Martić će i u 2. kolu za suparnicu imati domaću igračicu, Maju Chwalinsku, trenutačno 162. igračicu svijeta.