VIDEO / Mata gledao kako Nadal pobjeđuje nekadašnjeg osmog tenisača svijeta

ATP 18. srp 202417:44 0 komentara

Rafael Nadal u Bastadu još uvijek igra po dvostrukom programu.

U srijedu je s Casperom Ruudom ušao u polufinale parova, dok se u četvrtak pobjedom 2-0 u setovima protiv Camerona Norrieja plasirao u četvrtfinale pojedinačne konkurencije.

Prvi set je započeo s dominacijom Norrieja na servisu, dok je Nadal imao teže gemove. Pri rezultatu 3:3, Nadal koristi treću break priliku za vodstvo 4:3 i zatim uspješno servira za set kod 5:4, spašavajući dvije break prilike.

U drugom setu nekadašnji osmi tenisač svijeta poveo je 4:1, ali Nadal osvaja pet gemova zaredom za pobjedu 6:4, 6:4. U četvrtfinalu će igrati protiv Marijana Navonea, koji je pobijedio Sumita Nagala. Četvrtfinalni mečevi su zakazani za petak, kada će na centralnom terenu igrati i Duje Ajduković.

U Nadalovom meču uživao je i bivši španjolski nogometaš Juan Mata, koji je igrao za klubove poput Valencije, Chelsea i Manchester Uniteda. Osvojio je brojne trofeje, uključujući Ligu prvaka, Europsku ligu i FA Cup, te je bio član španjolske reprezentacije koja je trijumfirala na Svjetskom prvenstvu 2010. i Europskom prvenstvu 2012. godine.