Za ovaj fair-play potez Duvnjak je zaslužio naklon do poda

Jozo Cabraja / kolektiff

Kapetan hrvatske rukometne reprezentacije Domagoj Duvnjak pokazao je kakav je sportaš u finišu utakmice s Nizozemskom...

U 56. minuti pri vodstvu Nizozemske protiv Hrvatske 25:24 Duvnjak je bio fauliran, a suci su Robina Schoenakera isključili.

Međutim, Duvnjak je priznao sucima da nije dobio udarac u glavu, što je značilo da prekršaj nije mogao biti za dvije minute kazne. Suci su uvažili Duvnjakovo priznanje i Nizozemac je ostao u igri.

U nastavku napada Duvnjak je asistirao Tinu Lučinu za 25:25, što je bio i konačan rezultat, no o njegovu fair-play potezu svakako će se još pričati. I treba, jer ne bi svatko to isto napravio na njegovom mjestu, pogotovo u tako delikatnoj situaciji kada je Hrvatskoj svaki gol važio strašno puno.