Cindrić protiv Karačića za europski naslov!

Rukomet 18. lip 202219:54 > 19:55 0 komentara
Kevin Domas/Panoramic

Rukometaši branitelja naslova Barcelone i poljskog Kielcea igrat će u finalu Lige prvaka u Kölnu.

Barcelona je u polufinalu s 34:30 (19:18) svladala njemački Kiel zahvaljujući odličnom drugom dijelu, kada su se konačno, nakon posve izjednačenog prvog poluvremena, odvojili na četiri gola razlike (27:23) i mirno priveli dvoboj kraju.

Hrvatski reprezentativac Luka Cindrić postigao je tri gola kod Barcelone, u kojoj je najviše, čak 12, dao Španjolac Gomez Abello. Kod Kiela je Patrick Wienczek zabio sedam golova, a Domagoj Duvnjak je iz četiri šuta postigao tri gola.

Rukometaši poljskog Viva Kielcea prvi su finalisti Lige prvaka nakon što su u Koelnu svladali mađarski Telecom Veszprem s 37:35 (16:18) u reprizi finala 2016.

U utakmici s puno golova Mađari su vodili cijelo prvo poluvrijeme, a Kielce je početkom drugog dijela serijom 4:0 i spektakularnim obranama vratar Wolffa otišlo na prednost od tri gola razlike (23:20), što su sačuvali dokraja.

U redovima Kielcea hrvatski play Igor Karačić zabio je pet golova, a najefikasniji je bio Moryto s osam pogodaka. Kod Vezsprema najbolji hrvatski igrač Manuel Štrlek sa sedam golova.

Kielce će tražiti drugi naslov europskog u povijesti, a Barca svoj deseti.