Nogomet 10. sij 202422:35 0 komentara

Ipak nije uspio sačuvati mrežu netaknutom.

U susretu 16. kola turskog nogometnog prvenstva Fenerbahče je pobijedio Konyaspor sa 7-1, a za pobjednički sastav branio je vratar hrvatske reprezentacije Dominik Livaković.

Fenerbahče je dominirao kroz cijelu utakmicu, a na poluvrijeme su otišli s visokih 5:0. Indisponirani Konyaspor nije uspio uputiti udarac u okvir sve do 90. minute utakmice, no taj prvi i jedini bio je zbilja fantastičan.

Guilherme je zapucao s dvadesetak metara od gola te savršeno pogodio suprotni kut što Livaković ipak nije bio u mogućnosti obraniti.

Bila je to šansa za novi clean sheet hrvatskog golmana, no u ovoj utakmici zbilja nije imao sreće što se tog aspekta igre tiče.

Fenerbahče se dodatno učvrstio na vodećoj poziciji s 50 bodova, a drugoplasirani Galatasaray ima 47, no oni svoju utakmicu 16. kola igraju u četvrtak protiv Sivasspora.