Bundesliga 5. svi 202323:04 0 komentara

Nogometaši Schalkea ostvarili su važnu pobjedu u borbi za prvoligaški spas nakon što su u susretu 31. kola njemačkog prvenstva na gostovanju porazili Mainz sa 3-2.

Schalke je dva puta vodio (1-0, 2-1), Mainz se dva puta vraćao, no pitanje pobjednika odlučio je kazneni udarac u 12. minuti sudačke nadoknade.

Gosti su poveli u 26. minuti golom Mariusa Bultera, izjednačio je Leandro Barreiro u 53. minuti, no sedam minuta kasnije Tom Kraus je doveo goste iz Gelsenkirchena u novu prednost. U 70. minuti je Aaron Martin zabio za 2-2, a pobjednika je odlučio gol Bultera s bijele točke u 12. minuti nadoknade.

Schalke je ovom pobjedom napustio zonu ispadanja, sada je 14. sa 30 bodova, no njegovi glavni konkurenti imaju po utakmicu manje.

Gledatelji u Hrvatskoj program regionalnog sportskog kanala Sport Klub mogu pratiti na Telemachu, Total TV-u, Optima Telekomu i preko platforme EON koja je dostupna svim gledateljimavideo