FIFA World Cup 24. ožu 202216:30 > 16:58 0 komentara

Utakmica azijskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo između Libanona i Sirije prekinuta je u 70. minuti pri vodstvu gostiju 3:0 zbog izgreda nezadovoljnih domaćih navijača...

Libanonski su navijači prvo s tribina predmetom pogodili igrača Sirije pri izvođenju kornera, a potom su, prema izvještajima s terena, i plastičnim bocama počeli gađati gostujuće navijače i igrače.

Činili su to i tijekom pauze između dvaju poluvremena – zbog čega je početak drugog dijela kasnio – te je sudac upozorio kapetana domaće reprezentacije da će prekinuti utakmicu ako se takav incident ponovi. I ponovio se u 70. minuti.

Utakmica je nakon gotovo sat vremena stanke nastavljena i to bez prisustva publike, a Sirija je do kraja zadržala vodstvo 3:0 i došla do svoje prve pobjede u završnoj rundi skupine kvalifikacija.

Sirija je peta u skupini s pet bodova, a Libanon je ovim porazom ostao četvrti sa šest bodova i izgubio svaku šansu za hvatanjem trećeg mjesta i ulaska u playoff za SP.