Nakon Manchester Cityja polufinale engleskog FA kupa izborili su i nogometaši Sheffield Uniteda koji su pred svojim navijačima pobijedili Blackburn 3-2.

Bio je to drugoligaški obračun na Bramall Lane stadionu, Sheffield United trenutačno je druga momčad na drugoligaškoj ljestvici, dok je Blackburn peti. Gosti su imali vodstvo 2-1 sve do 81. minute, ali su na kraju ipak ispali.

Gosti su vodili 1-0 i 2-1 golovima Breretona iz jedanaesterca u 21. i Szmodicsa u 60. minuti. Do samog finiša susreta jedini je domaći strijelac bio gostujući igrač Gallagher koji je u 28. minuti pogodio vlastitu mrežu.

U završnici se dogodio potpuni preokret. Prvo je na 2-2 izjednačio McBurnie u 81., dok je pobjednički gol vrijedan polufinala u 91. minuti postigao Doyle.

U nastavku nedjelje preostale četvrtfinalne susrete igraju Birghton i Grimsby, odnosno, Manchester United i Fulham.

U subotu je prolaz u polufinale osigurao Manchester City koji je na domaćem terenu svladao Burnley 6-0. Tri pogotka postigao je Norvežanin Haaland, dva je dao Argentinac Alvarez, dok se jednom u strijelce upisao Palmer.