Euro2024 7. lip 202423:04 0 komentara

Domaćini se ipak u dobrom raspoloženju u pozitivnoj atmosferi okreću Europskom prvenstvu.

Nogometaši Njemačke porazili su Grčku s 2:1 u Monchengladbachu. Bio je to posljednji ispit Elfa pred europsku smotru kojoj će oni biti domaćini.

Nije ovo bila jednostavna utakmica za Nijemce koji su se u 33. minuti našli u zaostatku od 0:1 kada je Masouras postigao pogodak.

Nijemci su pritisnuli raspoložene Grke od samog početka drugog poluvremena, a to je urodilo plodom već u 55. minuti kada se Havertz dobro snalazi u šesnaestercu i zabija za izjednačenje.

Nakon blijedog remija protiv Ukrajine u prethodnoj utakmici, izabranicima Juliana Nagelsmanna je pobjeda bila imperativ kako bi se u pozitivnom ozračju okrenuli Euru, a pobjednički gol zabio je veznjak Brightona, Pascal Gross u 89. minuti.

Njemačka će na Europskom prvenstvu igrati u skupini sa Škotskom, Mađarskom i Švicarskom, a kao domaćini i otvaraju natjecanje 14. lipnja susretom protiv Škotske na Allianz Areni u Munchenu.