Nogomet 25. sij 202219:27 > 19:29 0 komentara

Nogometaši Senegala plasirali su se u četvrtfinale afričkog Kupa nacija nakon 2:0 pobjede protiv Zelenortskih otoka.

I u ovom susretu Senegal je pokazao prilično nesnalaženje pred suparničkim vratima, a podsjetimo kako je u skupini Senegal, u tri utakmice, dvije odigrao uz 0:0, dok je jedino pobijedio Zimbabve (1:0).

Pitanje je i kako bi završio ovaj ogled da Zelenortski otoci nisu ostali bez čak dvojice igrača. U 21. minuti je isključen Patrick Andrade, ali Senegal ni tada nije znao naplatiti igrača više.

U 57. minuti je pocrvenio Vozinha, vratar Zelenortskih otoka, a vrlo brzo nakon toga Senegal je ipak zabio. Nakon kornera lopta je došla do Sadia Manea, najboljeg senegalskog igrača, koji je majstorski pogodio pod gredu za prvi gol na utakmici u 63. minuti.

Unatoč velikom manjku na terenu Zelenortski otoci su pokušali izjednačiti, no u sudačkoj nadoknadi su kažnjeni novim golom. U 92. minuti Dieng je realizirao kontranapad i postavio konačnih 2:0.

U nastavku utorka ogled osmine finala još će odigrati Maroko i Malavi. Podsjetimo kako se već znaju dva četvrtfinalna para, a sastat će se Kamerun – Gambija te Tunis – Burkina Faso.