VIDEO / Hrvatski trener s Bahreinom kreirao senzaciju u kvalifikacijama za SP

Nogomet 5. ruj 202415:12 0 komentara

Hrvatski trener Dragan Talajić kreirao je senzaciju u azijskim kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2026. godine.

Njegov Bahrein pobijedio je Australiju 1:0 na njihovom terenu, čime je izvanredno otvorio treću fazu kvalifikacija.

Iako je Australija dominirala posjedom lopte i imala više prilika, utakmica je odlučena u 89. minuti kada je Harry Souttar postigao autogol, čime je Bahrein osigurao pobjedu. Prije toga, u 77. minuti, Kusini Yengi je dobio izravni crveni karton, što je dodatno otežalo situaciju za domaćine.

Talajić je preuzeo klupu Bahreina u ožujku ove godine i do sada je ostvario tri pobjede i dva remija u pet utakmica, s impresivnim rezultatom od samo jednog primljenog gola i deset postignutih.

Talajić je jedini hrvatski trener koji je osvojio Azijsku Ligu prvaka. To je postigao kao trener Al-Ittihada 2004. godine, kada je preokrenuo rezultat finala protiv Seongnama nakon što je Tomislav Ivić izgubio prvu utakmicu 3:1 i bio smijenjen. Talajić je s klupe ostvario nevjerojatnu pobjedu od 5:0, što je do danas najveća pobjeda u povijesti finala tog natjecanja.

Bahrein se u kvalifikacijama nalazi u skupini C zajedno s Australijom, Indonezijom, Japanom, Kinom i Saudijskom Arabijom. Prve dvije momčadi iz skupine izravno će se plasirati na Svjetsko prvenstvo, dok će treća i četvrta momčad morati proći dodatne kvalifikacijske runde.