Nogomet 17. ožu 202421:19 0 komentara

Nogometaši Fenerbahčea uspjeli su pobjedom u kaotičnoj utakmici zadržati priključak za vodećim Galatasarayem.

U susretu 30. kola turske Superlige Fenerbahče je s 3:2 bio bolji na gostovanju kod Trabzonspora.

Bila je to luda i kaotična utakmica s mnoštvom tenzija, a momčad Fenera je u susret ušla s izraženim rezultatskim imperativom jer im je najveći rival Galatasaray pobjegao na pet bodova.

Fenerbahče je odigrao odlično u prvom poluvremenu, a na žuti su na predah otišli s ugodnih 0:2. Oba pogotka zabio je Fred, bivši veznjak Manchester Uniteda. Prvi zgoditak zabio je u 13. minuti, a drugi u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena.

VEZANA VIJEST

Međutim, Trabzonspor je bio puno bolja momčad u drugom dijelu. Smanjili su zaostatak prekrasnim golom Enesa Bardhija iz slobodnog udarca u 63. minuti. Ofenzivac Trabzona uspio je pogoditi prvi kut Livakovićeva gola te su se domaćini vratili u susret.

Domaći su nastavljali s napadima, a zamalo su došli do izjednačenja u 74. minuti kada je Nicolas Pepe izašao sam pred Livakovića, no hrvatski vratar je uspio obraniti taj pokušaj.

Međutim, u 75. minuti neoprezan je bio stoper Djiku, stoper Fenerbahčea koji je visoko podignutom nogom skrivio jedanaesterac, a realizirao ga je Trezeguet u 78. minuti te je utakmica ‘ponovno započela’ sa svega desetak minuta do kraja.

Adut s klupe ponovno je bio nekadašnji napadač Marseillea i Chelseaja, Michy Batshuayi koji je zabio zgoditak za konačnih 3:2.

Galatasaray je još uvijek prvi s 81 osvojenim bodom, dok je Fenerbahče drugi s dva boda manje.

Napetu utrku za naslov u Turskoj pratite ekskluzivno na Sport Klubu!