Nogomet 6. sij 202418:32 0 komentara

Nogometaši Bournemoutha i Brightona, članovi engleske Premier lige, imali su velika iskušenja u trećem kolu tamošnjeg FA kupa, ali si iz njih izašli kao pobjednici.

Bournemouth je slavio kod drugoligaša Queens Park Rangersa, trenutačno pretposljednje momčadi Championshipa, s 3-2 premda je na poluvremenu imao zaostatak 0-2. Domaćin je krajem prvog dijela postigao dva brzopotezna pogotka, strijelci su bili Armstrong u 40. i Dykes u 42. minuti.

U nastavku ogleda uslijedio je preokret, a kreirali su ga golovima Tavernier u 48., Moore u 58. i Kluivert u 69. minuti.

Ni Brightonu nije bilo lako kod drugoligaša Stokea gdje je pobijedio 4-2. Domaćin je vodio 1-0 te je dvadeset minuta prije kraja rezultat bio 2-2. Prvo ime susreta bio je Joao Pedro koji je postigao dva gola u završnom dijelu susreta te je 2-2 preoblikovao u 4-2 slavlje Brightona.

Sheffield United je s 4-0 slavio kod Gillinghama, a po dva pogotka su postigli Osula i McAtee. Irac Samuel Szmodics bio je junak u pobjedi Blackburna protiv Cambridgea od 5-2. Szmodics je u prvom poluvremenu postigao tri pogotka za Blackburn i tadašnje vodstvo 3-2, dok su u nastavku pobjedu potvrdili Sigurdsson i Leonard.

Nogometaši Newcastlea nisu imali problema u trećem kolu, u gostima su s 3-0 pobijedili drugoligaša Sunderland. U 35. minuti Newcastle je poveo nakon što je vlastitu mrežu pogodio Ballard, dok je vodstvo povećao odmah na startu drugog dijela kada je za 2-0 zabio švedski reprezentativac Isak, dok je isti igrač u 90. minuti realizirao jedanaesterac za konačnih 3-0.

Sunderland je trenutačno na šestom mjestu ljestvice Championshipa.

Leicester, donedavni jaki član Premier lige, a trenutačno vodeća momčad Championshipa, pobijedio je u gostima Milwall 3-2. Casadei, Pereira i Cannon su bili strijelci te su odveli Leicester u sljedeću rundu.