Nizozemska 27. velj 202220:00 > 22:59 0 komentara

Nogometaši Go Ahead Eaglesa priredili su iznenađenje pobijediši u susretu 24. kola nizozemskog prvenstva Ajax sa 2:1, što je iskoristio PSV Eindhoven i gostujućom 2:1 pobjedom protiv Sparte smanjio zaostatak za "Kopljanicima" na dva boda.

Za klub iz Deventera bila je to prva pobjeda u zadnjih 10 kola, dok je Ajax upisao prvi poraz nakon osam uzastopnih pobjeda.

“Kopljanicima” je to bio i prvi gostujući poraz u Eredivisie nakon 26 susreta. te prvi poraz od Go Ahead Eaglesa nakon veljače 1978. Tada je Ajax trenirao Tomislav Ivić.

Domaćin je poveo u 18. minuti golom Iniga Cordobe, a na 2-0 je povisio Philippe Rommens u posljednjim trenucima prvog dijela. Ajax je smanjio u 63. minuti, a gol je zabio Steven Berghuis. “Kopljanici” su imali više od pola sata barem za izjednačenje, no nisu uspjeli.

PSV je smanjio zaostatak za Ajaxom nakon što je na gostovanju pobijedio Spartu Rotterdam sa 2:1.

Sparta je povela u 32. minuti golom Lennarta Thyja, a možda i ključni trenutak utakmice dogodio se u 54. minuti kada je domaći veznjak Arno Verschueren zaradio crveni karton.

PSV je s igračem više okrenuo rezultat, a strijelci su bili Mauro Junior u 59. minuti i Ritsu Doan u 68. minuti.

U derbiju kola AZ je pobijedio Feyenoord sa 2:1. Jesper Karlsson je zabio dva gola za AZ i to oba s bijele točke (19, 30), a za goste je strijelac bio Lutsharel Geertruida u 52. minuti.

Na ljestvici vodi Ajax sa 57 bodova, PSV ima 55, a treći je Feyenoord sa 51 bodom. AZ na četvrtom mjestu ima 48 bodova.