Vatreni madridski derbi završio bez pobjednika, Atletico do boda u 95. minuti!

Nogomet 29. ruj 202423:31 0 komentara
JuanxPerez via Guliver Image

Središnji susret osmog kola španjolskog prvenstva i veliki madridski derbi između Atletico Madrida i Real Madrida završio je bez pobjednika (1-1), a Atletico se poraza spasio u petoj minuti sudačke nadoknade.

Luka Modrić je igrao za Real do 86. minute.

Pogodak za aktualnog europskog i španjolskog prvaka zabio je Eder Militao sredinom drugog poluvremena. Njegov snažan udarac s oko sedam metara pogodio je domaćeg braniča i promijenio smjer, ostavljajući Jana Oblaka nemoćnim.

Utakmica, koja je inače prošla u prilično prijateljskoj atmosferi, prekinuta je na petnaestak minuta nakon pogotka jer su domaći navijači gađali predmetima vratara Real Madrida Thibauta Courtoisa.

Izjednačenje je uslijedilo u nadoknadi, u 95. minuti Angel Correa je nadmudrio vratara Courtoisa i napravio ludnicu na stadionu Metropolitano.U 99. minuti zbog ružnog starta isključen je domaći Marcos Llorente

Barcelona je ostala na vrhu ljestvice s tri boda prednosti ispred Reala, iako je u subotu doživila prvi ovosezonski poraz.Atletico Madrid ostao je na trećem mjestu sa pet bodova zaostatka za Barcelonom, dok Athletic Bilbao, Mallorca, Villarreal i Osasuna imaju bod manje od momčadi Diega Simeonea.