Uvjerljiva Rijeka dodatno opteretila Hajduk i Dinamo, Vatreni zabio nakon pet mjeseci

Hrvatska 30. ožu 202418:46 0 komentara
Damir Skomrlj CROPIX via Guliver Images

Rijeka se nije poskliznula protiv Rudeša već je uvjerljivom i sigurnom pobjedom povećala prednost nad Hajdukom i Dinamom uoči najvećeg derbija.

Rijeka je nakon pauze rutinski s 3:0 porazila Rudeš u Zagrebu na Kranjčevićevoj i čvrsto ostaje na vrhu poretka sa 62 boda. To je sedam više od Hajduka i osam više od Dinama.

Hajduk i Dinamo od 19.30 na Poljudu igraju međusobno, a u sljedećem kolu Rijeka je domaćin baš Hajduku.

Rudešane je u desetoj minuti načeo Marco Pašalić preciznim udarcem s 20 metara. Hrvatskom reprezentativcu to je bio prvi pogodak nakon pet mjeseci.

S tim se rezultatom otišlo na odmor, a čim je početkom nastavka Rijekin trener Željko Sopić uveo Pjacu i Marića umjesto Jankovića i Ivanovića, Rijeka je sve riješila.

U 53. minuti poentirao je upravo Mirko Marić, pospremivši odbijanac iz blizine nakon što je Pašalić pogodio stativu, a u 56. precizan je bio i Lindon Selahi s ruba kaznenog prostora za 3:0.