VIDEO / Ronaldo zabio 906. pogodak u karijeri i time pomogao Hrvatskoj

Međunarodni nogomet 12. lis 202422:48 0 komentara

Nogometaši Portugala ostali su stopostotni i nakon trećeg kola skupine 1 elitne Lige nacija, u kojoj nastupa i Hrvatska, u trećem su kolu svladali Poljsku u Varšavi s 3-1.

Veliki korak prema novoj pobjedi Portugalci su napravili nakon prvih 45 minuta kada su stekli dva gola prednosti. Portugal je zaprijetio već u 11. minuti, ali je tada Cristiano Ronaldo iz blizine naciljao gredu.

Brzo i kreativno odigrao je Portugal, a poveo je u 26. minuti nakon lijepe akcije. Bruno Fernandes je glavom spustio loptu za Bernarda Silvu koji je iz trka, iz prve, opalio poluvolej i pogodio domaću mrežu. Na 2-0 Portugal je povećao u 37. minuti. Poljsku obranu je tada probio Rafael Leao koji je pogodio vratnicu. Lopta se odbila do Cristiana Ronalda koji je bio na pravom mjestu te je pogodio za 2-0.

Bio je to njegov 215. nastup za Portugal i 133. pogodak u dresu reprezentacije, a ujedno i 906. u veličanstvenoj karijeri.

Otvoreno se igralo i u nastavku ogleda. Obje su reprezentacije nizale prilike, a domaćin je smanjio u 78. minuti kada je lijepo pod gredu pogodio Zielinski. Poljaci do iznenađujućeg preokreta nisu stigli, već je Bednarek u 88. minuti pogodio vlastitu mrežu za konačnu 3-1 pobjedu Portugala.

Portugal nakon tri kola ima maksimalnih devet bodova. Druga Hrvatska ima šest, Poljska je na tri, dok je Škotska bez bodova. U četvrtom kolu, u utorak 15. listopada, Hrvatska gostuje kod Poljske u Varšavi, dok je Škotska domaćin Portugalu u Glasgowu.

Pobjeda Portugala, odnosno poraz Poljske, odlična je vijest za hrvatsku reprezentaciju. Momčadi Zlatka Dalića sada čak ni remi u gostima ne bi bio loš, jer bi time zadržali trobodovnu prednost nad Poljskom, uz bolji međusobni omjer.