U okršaju suparnika Modrih Celtic deklasirao Slovake, bivši dinamovac asistirao

Champions League 18. ruj 202423:09 0 komentara
Neil Hanna Sportimage via Guliver Images

U okršaju klubova protiv kojih će igrati Dinamo, Celtic je deklasirao Slovan iz Bratislave 5:1, a do pobjeda su došli još Borussia Dortmund i PSG.

Celtic je već u 4. minuti mogao do prednosti, Daizen Maeda je pucao, ali je lopta prošla nekoliko centimetara iznad prečke. Maeda je zaprijetio i u 12. minuti, no golman Dominik Takac je bio spreman. Domaćin je poveo u 17. minuti nakon ubačaja iz kornera, a glavom je pogodio Scales.

Najbolju priliku u prvom dijelu Slovan je imao u 30. minuti, ali je udarac Vladimira Weissa blokiran. U završnici prvog dijela lijepu priliku za škotskog prvaka imao je i Kyogo Furuhashi, ali je bio neprecizan.

Već u drugoj minuti nastavka Celtic je povećao prednost, za 2-0 je pogodio Kyogo Furuhashi, a korak bliže pobjedi domaćin je stigao u 56. minuti kada je Arne Engels realizirao kazneni udarac za 3-0. Tračak nade gostima donio je Kevin Wimmer smanjivši u 61. minuti na 3-1 na asistenciju hrvatskog nogometaša Marka Tolića.

Međutim, Daizen Maeda je u 70. minuti otklonio sve dvojbe, a pobjedu škotskog sastava potvrdio je Adam Idah u 86. minuti. Tolić je igrao cijeli susret za goste.

VEZANA VIJEST

PSG je dominirao protiv novaka u elitnom društvu Girone, no sve do sudačka nadoknade nije uspio svladati argentinskog vratara Paula Gazzanigu. I kada se već činilo kako će Španjolciu premjernom nastup u “Champions League” dohvatiti bod na Parku prinčeva, Gazzaniga je pokvario sve dobro što je učinio tijekom susreta.

U prvoj minuti nadoknade Nuno Mendes je ubacio prizemnu loptu s lijeve strane, trebao je to biti lak posao za Gazzanigu, no lopta mu je kroz ruke i noge prošla u gol.

Tri boda je dohvatio i europski doprvak Borussija Dortmund koja je tek u zadnjih 15 minuta slomila Club Brugge sa 3-0.

Mrežu domaćina je načeo Jamie Bynoe-Gittens u 76. minuti, isti je igrač u 86. pogodio za 2-0, a konačnih 3-0 u petoj minuti nadoknade je golom iz kaznenog udarac postavio Serhou Guirassy.

U ranije odigranom susretu Sparta je u Pragu pobijedila RB Salzburg 3-0, dok su Bologna i Šahtar odigrali 0:0.

U četvrtak je na rasporedu posljednjih šest susret 1. kola, a sastaju se Feyenoord – Bayer Leverkusen, Crvena zvezda – Benfica, Monaco – Barcelona, Atalanta – Arsenal, Atletico Madrid – RB Leipzig, te Brest – Sturm Graz.