Šveđanke deklasirale Italiju za ulazak u osminu finala

FIFA World Cup 29. srp 202315:07 0 komentara
REUTERS/Amanda Perobelli via Guliver

Švedske nogometašice plasirale su se u osminu finala Svjetskog prvenstva nakon što su svladale Talijanke s 5-0, a dok su Francuskinje bile bolje od Brazilki s 2-1.

Šveđanke, aktualne olimpijske viceprvakinje, kvalificirale su se u osminu finala SP-a zahvaljujući dva gola Amande Ilestedt.

Skandinavke su slomile Talijanke u sedam minuta na kraju prve dionice, prvo udarcem glavom Amande Ilestedt (39) nakon kornera a potom i golovima Fridoline Rolfö (44) i Stini Blackstenius (45+1). U drugom poluvremenu Amanda Ilestedt ponovno je postigla pogodak glavom nakon kornera (50), a na samom kraju susreta Rebecca Blomkvist (90+5) zabila je za 5-0.

Puno neizvjesnije je bilo u Brisbaneu gdje je je Francusku u vodstvo dovela Eugenie le Sommer u 17. minuti, a izjednačila je Debinha (58). Francuska zvjezda Wendie Renard postigla je pobjednički gol u 83. minuti.

U ovoj skupini F u subotu se u Perthu sastaju Panama i Jamajka. Francuska je u najboljoj poziciji jer vode s četiri boda ispred Brazila (3), Jamajke (1) i Paname