Stanišić: ‘Mislili smo da je stigao taj dan, lijepo je vidjeti suigrače sretne’

Nogomet 10. svi 20248:43 0 komentara
AP Photo/Martin Meissner via Guliver Images

Bayer Leverkusen ove je sezone jednostavno nesavladiv. Iako je u revanšu polufinala Europske lige gubio 2:0 od Rome, i u toj je utakmici uspio izbjeći poraz zahvaljujući upravo hrvatskom reprezentativcu.

Prvo je pomogao komičan autogol Mancinija, a onda je hrvatski reprezentativac Josip Stanišić prekrasnim golom zabio za konačnih 2:2 i potvrdu prolaska u finale.

Vatreni je ulazak u finale nakon što je drugi put ove sezone zabio u 97. minuti utakmice:

Za mene je neopisivo vidjeti sve te navijače i spoznati da smo u finalu. Nevjerojatno.

Ovo je bila stvarno jako teška utakmica od prve minute. Znali smo kako snažna momčad nam prijeti i da ništa nije gotovo nakon 2:0 u prvoj utakmici. Mnogi su mislili da je danas taj dan (kad ćemo izgubiti). No, vidjeli ste u očima naših igrača da svi žele u finale i izbjeći poraz. Sada nam je san postao stvarnost, sada smo u finalu.”

Osvrnuo se i na pogodak:

Znao sam da su svi igrači umorni, pa sam pretpostavio da nemaju dovoljno snage da me zaustave. Imao sam samo jednu stvar na umu – šutirati u suprotni kut. Bio je to dobar gol, ali najvažnija i najljepša stvar bilo je slavlje s navijačima. Lijepo je vidjeti sretne suigrače na terenu, za mene je ovo magičan trenutak.”

Stanišića su zatim pitali što njegov klub čini toliko posebnim i nesavladivim ove sezone.

Teško je reći. Svi daju sve od sebe do zadnje minute. Vidite kako često zabijamo u završnici, dižemo se u posljednjim trenucima utakmice, to nije slučajno. Naravno da ti uvijek treba i malo sreće, ali sreća dolazi nakon odricanja i teškog rada. Najvažnije je da ovako nastavimo i da ne prestanemo vjerovati. Nitko nam neće dati trofej za nepobjedivost. Idemo u finale po pobjedu“, odgovorio je.