Španjolci ‘osvetili’ Hrvate na Euru

Nogomet 1. velj 202222:17 > 22:18 0 komentara
VI ANP Sport Gerrit van Keulen IV 443419318 by Guliver

Portugal i Španjolska, te Rusija i Ukrajina igrat će u polufinalu Europskog futsalskog prvenstva u Nizozemskoj.

Španjolska je posljednja izborila plasman u polufinale nakon što je u četvrtfinalu bez većih problema porazila Slovačku sa 5:1.

Podsjetimo, upravo je Slovačka izbacila Hrvatsku pobjedom 5:3 u zadnjem kolu u skupini.

“Furija” je već u prvom poluvremenu vodila sa 3:0, potom je u nastavku zabila i četvrti pogodak. Slovaci su smanjili, da bi Španjolci peti golom zaključili priču.

Golove za Španjolsku zabili su Mellado (2, 24), Sergio Lozano (10) i Raul Campos (16, 35), dok je za Slovačku strijelac bio Peter Serbin (34).

Španjolska će u polufinalu igrati protiv branitelja naslova Portugala koji je u ponedjeljak osigurao plasman u polufinale pobijedivši Finsku sa 3:2.

U drugom polufinalu sastaju se Rusija i Ukrajina.

Rusija je u četvrtfinalnom ogledu porazila Gruziju sa 3:1. Artem Nizajev je golom u 23. minuti doveo “Zbornaju” u vodstvo, no minutu kasnije izjednačio je Petriy Branco. U 28. minuti je Ivan Čiškala doveo Rusiju u novo vodstvo, a isti je igrač u posljednjim sekundama zabio za 3:1 u praznu mrežu.

Ukrajina je u ponedjeljak pobijedila Kazahstan sa 5:3.

Polufinalni susreti su na rasporedu 4. veljače, a susret za treće mjesto i finale su dva dana kasnije.