Spezia tri puta vodila, Lazio ipak slavio 4:3

Nogomet 30. tra 202222:56 > 22:57 0 komentara
REUTERS/Alberto Lingria via Guliver

Nogometaši Lazija skočili su na peto mjesto ljestvice talijanskog prvenstva preskočivši gradskog rivala Romu dramatičnom 4-3 (1-2) gostujućom pobjedom protiv Spezije u susretu 35. kola.

Spezia je tri puta vodila, sa 1-0, 2-1 i 3-2, ali Lazio se svaki put uspijevao vratiti da bi u 90. minuti rimski klub postigao pobjednički gol.

Domaće je prvi put u vodstvo doveo Amian (9), na 1-1 poravnao je Immobile (33-11m), ali samo dvije minute potom Agudelo (35) je vratio prednost na stranu Spezije. Početkom nastavka dogodila se slična situacija, dvije minute nakon što se udarac Zaccagnija odbio od leđa nesretnog vratara domaćih Provedela (54-ag) i završio u mreži za 2-2 Hristov (56) je pogodio za 3-2. Treće poravnanje donio je Milinković-Savić (68), a pobjedu gostima osigurao je Acerbi (90).

Peti Lazio sada ima 59 bodova, jedan više od šeste Rome koja u nedjelju igra protiv Bologne, dok je Spezia 16. sa 33 boda.

Toma Bašić igrao je za Lazio do 59. minute, dok Martin Erlić nije nastupio za Speziju zbog suspenzije. (h)