Salernitana uzela bod u Napulju i odgodila proslavu

Nogomet 30. tra 202317:17 0 komentara
Carmelo Imbesi via Guliver Image

Iako je imao šansu osigurati naslov prvaka šest kola prije kraja talijanskog prvenstva, Napoli je odigrao 1:1 protiv Salernitane i nije uspio.

Veliku je uslugu Napoliju napravio i drugoplasirani Lazio koji je ranije danas izgubio od Intera 3:1.

Napoli je poveo golom Mathias Olivere u 62. minuti.

Na ulicama i oko stadiona se slavilo od jutra i cijeli je susret dočekan u slavljeničkom raspoloženju. Napoli je dominirao utakmicom, dok je Salernitana čekala priliku koju je iskoristio Dia i izjednačio u 84. minuti. Sjurio se s desnog krila u sredinu, provukao Osimhenu kroz noge i lijevom nogom fantastično pogodio dalji kut.

Bivši hajdukovac Domagoj Bradarić igrao je za Salernitanu do 68. minute. Njegova je momčad ostala na 14. mjestu, ali zaradila važan bod u borbi za ostanak u prvoj ligi.

Napoli naslov može proslaviti već sljedeći tjedan kod Udinesea, gdje im je potreban samo bod.