Odlični Srbin šokirao Juventus u petoj minuti nadoknade

Nogomet 16. svi 202223:32 > 23:33 0 komentara
REUTERS/Alberto Lingria via Guliver

Nogometaši Juventusa i Lazija odigrali su u Torinu neriješeno 2:2, u pretposljednjem, 37. kolu talijanske Serie A.

Juventus je na poluvrijeme otišao s prednošću od 2:0, golovima srpskog reprezentativca Dušana Vlahovića u 10. i Alvara Morate u 36. minuti. U drugom dijelu Lazio je uspio izjednačiti autogolom Alexa Sandre u 51. minuti i golom još jednog srpskog reprezentativca Sergeja Milinkovića Savića u petoj minuti sudačke nadoknade vremena.

Toma Bašić je igrao za Lazio od 76. minute.

Juventus je na četvrtom mjestu sa 70 bodova, dok je Lazio na petom mjestu na tablici sa 63 boda. U posljednjem kolu Juventus će ugostiti Fiorentinu, dok Lazio dočekuje Veronu.

Nekoliko dana nakon što je objavio svoj odlazak iz Juventusa na kraju sezone nakon 17 godina u torinskoj momčadi, kapetan Giorgio Chiellini odigrao je posljednju utakmicu u ponedjeljak pred torinskim gledateljima protiv Lazija.

Chiellinija (37) je nakon samo 17 minuta utakmice zamijenio Nizozemac Matthijs de Ligt, a Giorgio je dobio velike ovacije cijelog stadiona u Toroinu. Uz osmijeh, branič je pozdravio suigrače i kapetansku vrpcu povjerio argentinskom napadaču Paulu Dybali, još jednom igraču koji se u ponedjeljak navečer oprostio od torinskih tifosija prije odlaska na kraju sezone. Zatim je napravio počasni krug mašući navijačima dok se utakmica nastavljala.

Europski prvak sa Italijom sa 116 nastupa, koji će se od talijanske reprezentacije oprostiti 1. lipnja tijekom utakmice protiv Argentine u Londonu, najavio je u srijedu odlazak iz Juvea za koji igra od 2005. godine i s kojim je osvojio 19 trofeja. Još se nije odlučio između definitivnog napuštanja nogometa ili upuštanja u ultimativnu avanturu u dobi od 37 godina, navjerojatnije u američkom MLS-u.

1. Milan 37 25 8 4 66:31 83

2. Inter 37 24 9 4 81:32 81
3. Napoli 37 23 7 7 71:31 76
4. Juventus 37 20 10 7 57:35 70
5. Lazio 37 18 9 10 74:55 63

6. Roma 37 17 9 11 56:43 60
7. Atalanta 37 16 11 10 65:47 59
8. Fiorentina 37 18 5 14 57:51 59