Moro asistirao za pobjedu Bologne u 90. minuti

Nogomet 18. velj 202317:44 0 komentara
Noxthirdxpartyxsales (197553106) via Guliver

Hrvatski veznjak Nikola Moro bio je asistent za pobjednički pogodak Bologne u 2-1 (1-0) uspjehu na gostovanju kod Sampdorije u Genovi u susretu 23. kola talijanskog nogometnog prvenstva.

Moro, koji je ušao u igru u 80. minuti, u 90. je minuti dugom loptom sa sredine igrališta uposlio Orsolinija koji se sjurio po desnom krilu i onda snažnim udarcem svladao Audera.

Prethodno je Bolognu u prvom poluvremenu u vodstvo doveo Soriano u 28. minuti, a tragičar domaćeg sastava postao je Marokoanac Sabiri. On je u 68. minuti iskoristio kazneni udarac za 1-1, ali je tri minute potom dobio još jednu priliku s bijele točke za potpuni preokret samo da bi mu taj udarac obranio vratar Bologne Skorupski.

Bologna je ovom pobjedom popravila plasman za čak četiri mjesta, skočila je sa 11. na sedmu poziciju, dok je Sampdoria praktički u bezizlaznoj situaciji, ostala je pretposljednja 19. sa samo 11 bodova, osam manje od 17. Spezije koja drži posljednje mjesto koje osigurava ostanak.

Uvjerljivo vodeći je Napoli sa 62 boda, čak 18 više od drugog Intera.