Hajdukovi navijači ga sanjaju, a on asistirao u pobjedi

Nogomet 15. sij 202317:32 0 komentara
Andrea Bressanutti/ LaPresse via Guliver

Hrvatski veznjak, bivši kapetan mlade reprezentacije Nikola Moro bio je asistent za prvi pogodak Bologne u 2-1 (0-1) gostujućoj pobjedi protiv Udinesea u susretu 18. kola talijanskog nogometnog prvenstva.

Moro, koji je odigrao čitav susret za Bolognu, u 59. je minuti okomitom loptom uposlio Sansonea koji je preciznim udarcem s vrha kaznenog prostora poravnao na 1-1. Prethodno je Beto u 10. minuti doveo Udinese u prednost, da bi potpuni preokret osigurao Posch golom u 80. minuti.

Bologna je s ova tri boda skočila na 11. mjesto sa 22 boda, tri manje od osmog Udinesea.

Nikola Vlašić odigrao je čitav susret za Torino, kojega s klupe vod Ivan Jurić, u neočekivanom 0-1 (0-0) domaćem porazu od Spezije. Jedini gol postigao je Nzola u 29. minuti iz kaznenog udarca. U završnici prvog poluvremena Vlašić je zatresao mrežu gostiju, ali je taj pogodak poništen zbog zaleđa asistenta Sanabije.

Deseti Torino je ostao na 23 boda, dok je Spezia skočila na 16. mjesto sa 18.

Ranije u nedjelju je Lazio kao gost pobijedio Sassuolo sa 2-0 (1-0). Lazio je poveo preko Zaccagnija koji je realizirao 11-erac u trećoj minuti nadoknade prvog poluvremena nakon što je Toljan igrao rukom. Konačni rezultat postavio je Felipe Anderson u četvrtoj minuti nadoknade drugog dijela.

Peti Lazio ima 34 boda, dok je Sassuolo, za kojega je Martin Erlić igrao do 85. minute, 17. sa 16 bodova.

REZULTATI 18. KOLA,

Petak:
Napoli – Juventus 5-1 (Osimhen 14, 65, Kvarachelija 39, Rrahmani 55, Elmas 72 / Di Maria 42)
Subota:
Cremonese – Monza 2-3 (Ciofani 67, Dessers 83 / Ciurria 8, Caprari 19-11m, 55)

Lecce – Milan 2-2 (T. Hernandez 3-ag, Baschirotto 23 / Rafael Leao 58, Calabria 70)
Inter – Verona 1-0 (Lautaro 3)