Bologna razbila Lazio i izjednačila rekord star 20 godina

Nogomet 3. lis 202114:53 > 14:57 0 komentara
Guliver Image

Bologna je u utakmici 7. kola talijanskog prvenstva u nedjelju kod kuće s 3-0 pobijedila Lazio.

Bologna je povela rano u 14. minuti, a strijelac je bio M. Barrow. Samo tri minute kasnije A. Theate povećava na 2-0. Konačan rezultat postavlja u drugom poluvremenu u 68. minuti A. Hickey.

Bologna je nakon ove pobjede na devetom mjestu sa 11 bodova, a isti broj bodova ali na šestoj poziciji ima Lazio. Vodeći je Napoli sa 18 bodova.

Jučer je Salernitana sa 1-0 pobijedila Genou, Juventus je u gostima savladao sa 1-0 Torino, Inter je također u gostima bio sa 2-1 bolji od Sassuola, a u petak su Cagliari i Venezia odigrali 1-1.

Danas još igraju Verona- Spezia, Sampdoria-Udinese, Fiorentina-Napoli, Roma-Empoli i Atalanta-Milan.