Bašić kratko igrao u pobjedi Lazija, minimalac Rome

Nogomet 14. kol 202223:24 > 23:27 0 komentara
Guliver Image

Nogometaši Rome i Spezije osvojili su svoja prva tri boda u novoj sezoni talijanskog prvenstva minimalnim 1-0 pobjedama protiv Salernitane, odnosno Empolija.

Roma je do pobjede u Salernu stigla golom Cristantea u 33. minuti, dok je Speziji pobjedu pred domaćim navijačima osgurao Nzola u 36. minuti.

Domagoj Bradarić odgledao je poraz Salernitane s klupe za pričuve.

Nogometaši Lazija u susretu su 1. kola nove sezone talijanskog prvenstva preokretom stigli do 2-1 (0-1) domaće pobjede protiv Bologne.

Utakmica je počela vrlo loše za Rimljane koji su već u 6. minuti ostali sa 10-oricom jer je njihov vratar Luis Maximiano neoprezno igrao rukom izvan kaznenog prostora.

Gosti iz Bologne su i poveli u 38. minuti iz kaznenog udarca kojega je realizirao Arnautović, ali u sudačkoj nadoknadi prvog dijela i oni su ostali sa 10-oricom jer je isključen Soumaoro. Lazio je u naslavku u igri 10 na 10 uspio postići dva gola, prvo je De Silvestri nesretno postigao autogol u 68. miniti da bi Immobile u 79. minuti iskoristio dodavanje Milinković-Savića za potpuni preokret.

Hrvatski veznjak Toma Bašić započeo je utakmicu za Lazio, ali je morao izaći već u 8. minuti kako bi napravio mjesto za pričuvnog vratara Provedela.

U drugoj utakmici igranoj u isto vrijeme Fiorentina je stigla do dramatične 3-2 (2-1) domaće pobjede protiv povratnika u društvo najboljih nakon 26 godina Cremonesea. Fiorentina je bolju igru okrunila pogotkom za 1-0 Bonaventure u 16. minuti, no Okereke je vrlo brzo poravnao na 1-1 u 19., da bi novi igrač u redovima ljubičastih Jović u 34. minuti vratio prednost na stranu domaćih, da bi u nastavku višena dva nesvakidašnja gola.

Na 2-2  je u 68. mintui poravnao Buonaiuto nakon loše reakcije domaće obrane po udarcu iz kuta, da bi u petoj minuti nadoknade vratar Cremonesea Radu u pokušaju hvatanja ubačaja Mandragore zajedno s loptom završio u vlastitom golu. (h)