Biuk i Ljubičić režirali preokret protiv Poljske

Nogomet 17. stu 202219:58 0 komentara
REUTERS/Borut Zivulovic

U prijateljskom susretu odigranom u Puli hrvatski nogometaši do 21 godine svladali su s 3:1 (2:1) vršnjake iz Poljske, a dva pogotka za Hrvatsku U21 je dao igrač Hajduka Stipe Biuk.

Gosti iz Poljske su bolje otvorili utakmicu te su takvu igru materijalizirali golom u 20. minuti, a strijelac je bio Filip Szymczak.

Nakon toga je uslijedilo buđenje mladih Hrvata koji su zaredali s nekoliko dobrih prilika, a izjednačenje se dogodilo u 32. minuti nakon kontranapada Hrvatske U21. Sve je sam napravio Stipe Biuk, pretrčao je dvojicu suparničkih igrača i s vrha šesnaesterca, u situaciji jedan na jedan s poljskim golmanom, zabio za 1-1.

U posljednjim trenucima prvog poluvremena Hrvatska U21 je povela. Smolčić je ubacio loptu, Beljo je glavom spustio za Biuka koji je iz blizine pogodio za 2-1. Ogled je riješen u 89. minuti. Prvo mladi Hrvati nisu realizirali šansu tri na jedan, ali se u nastavku akcije ipak zatresla poljska mreža. Iz blizine je strijelac bio Marin Ljubičić.

Novu prijateljsku utakmicu u Puli Hrvatska U21 će odigrati idućeg ponedjeljka. Suparnik je Austrija, a ogled počinje u 18 sati.

Hrvatska U21 reprezentacija je nedavno, kroz dodatne kvalifikacije, osigurala nastup na Europskom prvenstvu iduće godine kojem su zajednički domaćini Rumunjska i Gruzija.