Rekordi Mbappea i Messija, PSG se približio tituli

Francuska 15. tra 202323:14 0 komentara
AP Photo/Christophe Ena via Guliver

U derbiju 31. kola francuskog nogometnog prvenstva PSG je na Parku prinčeva pobijedio Lens 3:1 povećavši prednost pred najbližim pratiteljem na devet bodova.

Okršaj dviju vodećih momčadi le Championnata prelomio je crveni karton gostujućeg veznjaka Salisa Abdula Sameda u 19 minuti.

Lens je pritisnuo i dominirao, a onda je Samed isključen nakon što je neoprezno nagazio gležanj Achrafa Hakimija.

S igračem više PSG je do kraja poluvremena zabio tri gola, a strijelci su bili Kylian Mbappe (31), Vitinha (37), te Lionel Messi (40).

Za Mbappea je to bio 139. ligaški gol u dresu pariškog kluba čime je postao najbolji strijelac PSG-a u Le Championnatu, s jednim golom više od Edinsona Cavanija (138).

Rekord je upisao i Messi koji je postigao 15. gol u prvenstvu, uz 15 asistencija. Time je postao tek treći igrač u Ligue 1 s najmanje 15 golova i 15 asistencija u jednoj sezoni. Prije njega to je uspjelo Edenu Hazardu u dresu Lillea u sezoni 2011/12. (20 golova i 16 asistencija) i Kylianu Mbappeu u dresu PSG-a u sezoni 2021/22 (28 golova i 17 asistencija).

U 60. minuti su gosti uspjeli ublažiti poraz golom Przemyslawa Frankowskog iz jedanaesterca.