Realu velika prednost pred uzvrat u Londonu, Modriću ovacije

Champions League 12. tra 202323:00 > 23:00 0 komentara
AP Photo/Bernat Armangue via Guliver Images

Real Madrid svladao je Chelsea s 2:0 u prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka. Real je od 60. minute igrao s igračem više, a dva gola bila su im dovoljna za uvjerljivu prednost pred uzvrat. Strijelci su bili Karim Benzema u 22. i Marco Asensio u 75. minuti.

Real je s ovom pobjedom došao na korak do još jednog plasmana u polufinale Lige prvaka. Real je od samog početka bio dominantan, bolji i opasniji, Chelsea je s obzirom na viđeno, mogao i još teže stradati.

Nije ni Real odigrao neku nezaboravnu partiju, ali bilo je sasvim dovoljno da rutinski, na iskustvo bez problema dobiju jako neuigranu i prilično lošu englesku momčad. Posebno je fantastičan bio Vinicius, koji je radio što je god želio po lijevoj strani, a nesretni Fofana mu je bio stalna žrtva.

Tako je pao i prvi gol kad je nakon sjajnog dubinskog dodavanja Carvajala Vinicius skrenuo prema golu, Kepa je odbio, a Benzema natrčao i zabio. Drugi gol je nakon kratkih dodavanja nakon kornera preciznim udarcem postigao Asensio. Pobjednik ovog dvomeča ide na pobjednika između Cityja i Bayerna. City je u prvom dvoboju pobijedio 3:0.

Luka Modrić odigrao je sjajnih 80 minuta te je ispraćen ovacijama.

Mateo Kovačić igrao je svih 90 minuta za Chelsea.