PSG opet prvak, Tudor ostao bez direktnog plasmana u LP

Francuska 27. svi 202323:03 0 komentara
AP Photo/Daniel Cole via Guliver

Parižani su definitivno prvaci Francuske, Lens je osigurao grupnu fazu Lige prvaka.

PSG je 11. put osvojio prvenstvo Francuske, čime su Sveci postali najtrofejnija momčad u toj državi. Ostavia je iza sebe momčad koju vodi Christophe Galtier, Saint-Etienne (deset naslova), Marseille (devet), Monaco i Nantes (po osam), Lyon (sedam), Bordeaux i Reims (po šest).

Parižani su odigrali samo neriješeno sa Strasbourgom – 1:1, ali i to im je bilo dovoljno da kolo prije kraja steknu nedostižna četiri boda prednosti ispred Lensa. Messi je doveo goste u prednost u 59. minuti na asistenciju Mbappea, izjednačio je Gameiro u 79. minuti.

Lens će sigurno biti drugi, plasirali su se i u grupnu fazu Lige prvaka. Lens je kao domaćin slavio uvjerljiv trijumf protiv Ajaccia – 3:0.

Marseille kojeg vodi Igor Tudor je na Velodromeu poražen od Bresta – 2:1. Magnetti  je doveo goste u vodstvo u 57. minuti, izjednačio je Mbembe u 75., ali je Camara u 81. minuti postavio konačan rezultat.  Tako su izgubili svaku šansu da do kraja sezone ulove Lens na drugom mjestu i ostvare direktan plasman u Ligu prvaka.

Navijači Marsiellea su na krcatom Velodromeu izviždali momčad i Tudora.

Lovro Majer je postigao jedan od dva gola Rennesa u 2:0 pobjedi nad Monacom u direktnoj borbi za 4. mjesto, ono koje vodi u grupnu fazu Europa lige sljedeće sezone.

Lille, koji je također u lovu na to 4. mjesto i drži ga s bodom više, također slavio, 2:1 na domaćem terenu protiv Nantesa. To znači da će u posljednjem kolu tri ekipe – Lille, Rennes i Monaco – loviti dva mjesta koja vode u Europu, a šansu vreba i Lyon.