Prvi ispit nakon poraza od Vatrenih: Maroko bolji od Brazila

Nogomet 26. ožu 20239:20 > 9:28 0 komentara
xFabioxFerrari LaPressex via Guliver

Reprezentacija Maroka očarala je svijet na nedavnom Svjetskom prvenstvu. Izbacivši Španjolsku i Portugal postala je prva afrička reprezentacija u polufinalu jednog svjetskog prvenstva, da bi kasnije pokleknula od Francuske u polufinalu i Hrvatske u borbi za broncu

A da to četvrto mjesto na svijetu nije bila nikakva slučajnost, Marokanci su potvrdili sinoć svladavši Brazil u Tangeru s 2:1. Jedini pogodak u prvom poluvremenu, u 29. minuti, zabio je Sofiane Boufal, a izjednačio je Casemiro u 67. No, pobjedu Afrikancima nad Brazilom donio je Abdelhamid Sabiri u 79.

Marokanski izbornik Waldid Regragui na teren je poslao svoju najjaču raspoloživu momčad:

Bono . Hakimi (Attiyat Allah), Aguerd, Saiss, Mazraoui – Ounahi (Louza), Amrabat, El Khannous (Sabiri) – Ziyech, En Nesyri (Cheddira), Boufal (Abde)

Ramon Menezes, v.d. izbornika Brazila ipak je zaigrao bez nekih od svojih najvećih zvijezda, poput ozlijeđenih Neymara, Marquinhosa, Thiaga Silve, Danila, Raophinhe, Richarlisona, Alissona, Edersona…:

Waverton – Emerson Royal (Arthur), Militao, Ibanez, Telles – Andrei Santos (Raphael Veiga), Casemiro, Paqueta (Yuri Alberto) – Rony (Antony), Rodrygo (Vitor Roque), Vinicius Junior

Nakon nove velike pobjede Marokanci će za tri dana u Madridu odigrati utakmicu protiv još jedne južnoameričke reprezentacije Perua, a početak kvalifikacja za Afrički kup nacija očekuju u lipnju protiv Južne Afrike. Brazil je pak nakon ispadanja od Hrvatske u četvrtfinalu Katara upisao novi poraz, a početak kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2026. Brazilcima počinje u rujnu ove godine.