‘U poziciji smo u kojoj vjerojatno više nikada nećemo biti’

Nogomet 4. lip 20238:30 0 komentara
AP Photo/Dave Thompson via Guliver Image

Manchester City osvojio je FA kup i tako kompletirao duplu krunu. Ipak, Građani imaju šansu da kompletiraju to još jednim naslovom ako osvoje Ligu prvaka, a trener Pep Guardiola ističe da je ovo jedinstveni trenutak za tako nešto.

Manchester City ima priliku postati tek drugi engleski klub koji bi kompletirao pravu trostruku krunu (prvenstvo, nacionalni kup i Liga prvaka). Prije njih to je pošlo za rukom samo Manchester Unitedu 1999. City jest osvojio tri trofeja 2019. ali to su bila sva tri domaća trofeja Premier liga, FA kup i Liga kup.

“U poziciji smo u kojoj vjerojatno nikada više nećemo biti. Osvojili smo Premier ligu i FA kup, ali sve se zna. Zna se što se čeka. Za mene su nevjerojatne tri godine u Ligi prvaka, dva finala i polufinale, ali čeka se titula. Rekao sam igračima da moramo osvojiti Europu”, rekao je Guardiola.

Junak ovog trofeja bio je dvostruki strelac Ilkay Gundogan, a iako se govori da će sigurno otići i promijeniti sredinu kao slobodan igrač, katalonski stručnjak je izrazio želju da ostane.

“Txiki (Begiristain) radi na tome. Nadam se da će biti uspješan.”