Tottenham slavi Sona i Kanea, Chelsea nije spasio ni Lampard

Nogomet 8. tra 202318:33 0 komentara
AP Photo/Ian Walton via Guliver

U udarnom terminu u subotu odigrano je šest utakmica 30. kola Premier lige. Nijedna nije završena neriješenim rezultatom. Pobjede su ostvarili Aston Villa, Tottenham, Newcastle, West Ham, Bournemouth i Wolverhampton.

Iako se Frank Lampard ranije ovog tjedna privremeno vratio na klupu Chelseaja, nije uspio dovesti momčad do pobjede. Wolverhampton je slavio 1:0 s fantastičnim pogotkom Matheusa Nunesa u 31. minuti. Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić bio je kapetan londonske momčadi koja se sadanalazi na 11. mjestu engleskog prvenstva s 39 bodova. Aston Villa je s osam bodova više na šestoj poziciji koja vodi u Konferencijsku ligu.

Tottenham je slavio 2:1 protiv Brightona. Heung-min Son je nakon dodavanja Ivana Perišića, doveo Tottenham u vodstvo u 10. minuti. Lewis Dunk je izjednačio za Brighton u 34., ali je Harry Kane Tottenhamu osigurao slavlje u 79. minuti. Tottenham je peti s 53 boda, tri manje od četvrtog Manchester Uniteda koji bi tim plasmanom direktno izborio Ligu prvaka.

Brentford nije uspio odnijeti pobjedu na domaćem terenu gdje ih je preokretom s 2:1 svladao Newcastle. Domaćin je poveo preko Ivana Toneyja, koji je u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela pogodio iz kaznenog udarca. Golman Raya bio je kriv za izjednačujući gol u 54. minuti, dok je sedam minuta kasnije Alexander Isak zabio za tri boda. Newcastle je preskočio United i preuzeo treće mjesto s 56 bodova, koliko ima i sastav trenera Erika ten Haga. Brentford je deveti s 43 boda.