Liverpool opet briljantan, Wolvesi nisu imali šanse

Premier League 6. pro 202021:55 > 07. pro 2020 7:51 0 komentara

U posljednjoj utakmici nedjeljnog programa 11. kola Premier lige Liverpool je na Anfieldu pobijedio Wolverhampton s 4-0, te se je bodovno izjednačio sa vodećim Tottenhamom, oba kluba imaju po 24 boda. Strijelci za Liverpool bili su Mohamed Salah (24), Georginio Wijnaldum (58), Joël Matip (67) i Nélson Semedo (78-ag).

Engleski prvak je neočekivano lako došao do pobjede nad Wolvesima i potpuno ih je razbio u ovom susretu.

Do vodstva je Liverpool stigao u 24. minuti. Salah koristi veliku grešku Connora Coadyja i zabija gol za 1:0. Iako je do kraja poluvremena prilika bilo još na odmor se otišlo minimalnim vodstvom Redsa, no u nastavku su gotovo sve šanse iskoristili.

Sjajan gol za 2:0 u 58. minuti postigao je Wijnaldum, a zatim je deset minuta kasnije Joel Matip zabio za 3:0.

Četvrti gol na susretu viđen je u 78. minuti. Alexander-Arnold ubacuje sa desne strane, a Nelson Semedo loše reaguje ispred Manea i šalje loptu u vlastitu mrežu za konačnih 4:0.

Liverpool se sa ova tri boda izjednačio po broju bodova sa Tottenhamom, ali su Spursi na prvom mjestu zbog bolje gol razlike.