Aston Villa do tri boda protiv Leedsa

Nogomet 13. sij 202323:17 0 komentara
xMikexJones NewsxImagesxMikexJones NewsxImagesx

Nogometaši Aston Ville nastavili su s pozitivnim rezultatima u Premier ligi te su osvojili domaće bodove u 20. kolu pobjedom protiv Leedsa 2-1.

Aston Villa tako ima dvije pobjede i remi u zadnja tri prvenstvena susreta, dok je Leeds bez pobjede u posljednjih pet ligaških utakmica. U tom je razdoblju Leeds upisao dva remija i tri poraza.

Već u trećoj minuti Aston Villa je povela golom Baileyja nakon odličnog kontranapada, dok je na 2-0 povećao Buendia u 64. minuti kada se dobro snašao pred suparničkim vratima.

Nada se za goste pojavila u 83. minuti kada je Bamford smanjio na 1-2, ali unatoč pritisku i dobrim šansama Leeds do kraja nije uspio zabiti novi gol i tako doći do boda.

Aston Villa je ostala na 11., a Leeds na 14. mjestu ljestvice.

U subotu se sastaju, u velikom derbiju, Manchester United – Manchester City, a još igraju Brighton – Liverpool, Everton – Southampton, Nottingham Forest – Leicester, Wolverhampton – West Ham i Brentford – Bournemouth.

U nedjelju su na rasporedu utakmice Chelsea – Crystal Palace, Newcastle – Fulham i u londonskom derbiju Tottenham – Arsenal.