Spursi sigurni, Swansea razbio Čekičare

Premier League 3. ožu 201818:13 > 18:29
(Photo by Michael Regan/Getty Images)

Iza nas je većina utakmica 29. kola Premier lige, domaćini su dominirali, a najuvjerljivi bio je Swansea koji je nastavio svoj uspon prema sredini ljestvice.

Swansea igra kao preporođen nakon promjene trenera, Carlos Carvalhal čini veliki posao i jedina velška momčad u Premier ligi sada je već na 13. poziciji s 30 bodova, tri više od zone ispadanja.

Swansea je pregazio West Ham s 4:1, strijelci su bili Ki Sung-Yong, van der Hoorn u prvom poluvremenu, te King i Ayew u nastavku, dok je počasni pogodak za goste postigao Antonio.

Tottenham je nastavio niz nepobjedivosti na domaćem terenu, dvostruki strijelac u laganoj pobjedi nad Huddersfieldom bio je Son Heung-Min.

Ranije u programu, Burnley je preokretom slavio protiv Evertona. Gosti su poveli prvim golom turskog centarfora Tosuna u Premier ligi, da bi u nastavku dvoboja Burnley postigao dva gola preko Barnesa i Wooda za nova tri boda.

U ostalim utakmicama, Leicester i Bournemouth su remizirali, gosti su poveli iz kaznenog udarca Kinga, da bi u 97. minuti Mahrez spasio Lisice. Watford je golom Deeneyja produžio mizeriju West Broma, dok su Southampton i Stoke odigrali bez golova.

Na vrhu ljestvice nema naravno promjene, Manchester City je uvjerljivo prvi sa 75 bodova, Manchester United (59), Tottenham (58), Liverpool (57) i Chelsea (53) bore se za mjesta koja vode u Ligu prvaka.