Povijesna utakmica: Milan prvi put bez ijednog Talijana

Nogomet 14. ožu 202315:08 > 15:09 0 komentara
REUTERS/Ciro De Luca

Milan i Salernitana odigrali su 1:1 u posljednjoj utakmici 26. kola talijanske Serie A. Bio je to prvi put da je Milan u prvom sastavu od početka imao sve strance

Obično je standardni član prvog sastava Sandro Tonali, no on je susret započeo na klupi te je ušao u drugom poluvremenu. Davide Calabria, Alessandro Florenzi, Tommaso Pobega, Matteo Gabbia i Antonio Mirante također su bili na klupi.

Olivier Giroud doveo je momčad trenera Stefana Piolija u vodstvo u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena. Francuski napadač je svoj osmi pogodak u ovoj sezoni Serie A postigao glavom nakon ubačaja iz kornera, koji je izveo Ismael Bennacer.

Domagoj Bradarić je odigrao cijelu utakmicu te je asistirao za pogodak Salernitane. Ante Rebić ostao je na klupi Milana, koji se kao aktualni prvak Serie A s 48 bodova nalazi na četvrtom mjestu, daleko od vodećeg Napolija i njegovih 68 bodova. Salernitana je 16. s 26 bodova, sedam iznad zone ispadanja.