Zabili 5 golova Tottenhamu u 20 minuta, slavili s 6:1

Nogomet 23. tra 202315:36 0 komentara
Reuters/Lee Smith VIA Guliver

U susretu 32. kola engleske Premier Lige, Newcastle ugostio je Tottenham, a navijači na Saint James Parku imali su što za vidjeti. Newcastle je slavio s 6:1

Newcastle je protiv londonske momčadi poveo sa 5:0, što možda ne bi bila toliko čudna objava – da nije riječ o 21. minuti utakmice.

Naime, domaći su došli u vodstvo već u drugoj minuti golom Jacoba Murphyja u 2. minuti, a fantastičan start ‘Svraka’, nadopunio je Joelinton svega četiri minute kasnije.

Početna dva gola, očito su uzdrmala momčad Tottenhama, a moglo se to vidjeti već u devetoj minuti kada je Murphy, koji je do ove utakmice postigao samo jedan ligaški zgoditak u sezoni, još jednom zatresao mrežu Huga Llorisa te povisio na 3:0.

Kada je djelovalo da su se Spursi uspjeli barem iole konsolidirati, ukazao se švedski napadač – Alexander Isak – koji je s dva gola u 19. i 21. minuti zabio dva gola.

Međutim, momčad Newcastlea ipak nije oborila ligaški rekord za najbrže stečenih 5:0. Brža od njih bila je momčad Manchester Cityja koja je 2019. godine protiv Watforda to postigla za svega 18 minuta igre.

Svrake su na kraju slavile s 6:1.