Modrić ispisao povijest u porazu Reala, Barcelona već slavi?

Nogomet 5. velj 202316:26 > 16:27
REUTERS/Vincent West

Nogometaši madridskog Reala nastavljaju niz blijedih igara u nastavku sezone. U 20. kolu La Lige poraženi su na gostovanju kod Mallorce 1:0 i tako su značajno smanjili šanse za obranom titule.

U 20. kolu španjolskog prvenstva, Mallorca je kao domaćin svladala favorizirani Real s 1:0. Jedini pogodak na utakmici pao je u 13. minuti kada je Nacho prevario Lunina i tako autogolom doveo Real u tešku situaciju iz koje se na kraju nisu izvukli. Najveću šansu za izjednačenje Real je propustio u 59. minuti kada je Asensio promašio jedanaesterac.

Nastavlja se tako agonija za navijače Reala u 2023. godini, gdje su uz poraz u finalu superkupa protiv Barcelona, bodove u prvenstvu gubili i protiv Villareala i Sociedada te je sada zaostatak za vodećem Barcelonom velikih pet bodova uz utakmicu više.

Naš Luka Modrić ispisao je povijest kada je u 64. minuti zamijenio Valverdea. Tim je nastupom upisao 439. nastup za Real, čime je prestigao velikog Cristiana Ronalda.

Riječ je o još jednom Modrićevom uspjehu u dresu Madriđana te uistinu ispisuje povijesne knjige kluba sa stadiona Santiago Bernabeu. Između ostalog, na vječnoj listi upisanih nastupa u konkurenciji stranih nogometaša, Modrić će današnjim eventualnim nastupom također preskočiti Ronalda. Više nastupa za Real od njega imati će samo trojica igrača: Karim Benzema te dva Brazilca – Marcelo i Roberto Carlos.