Ludilo u Torinu: Kažnjeni Juve u golijadi izvukao bod

Nogomet 22. sij 202322:46 > 22:47 0 komentara
Jonathan Moscrop Sportimage via Guliver

Iznimno uzbudljiva i kvalitetna bila je posljednja nedjeljna utakmica 19. kola talijanske Serie A, a u Torinu su nogometaši Juventusa i Atalante remizirali 3:3.

Bio je ovo ujedno prvi susret koji je Juventus odigrao nakon što je kažnjen oduzimanjem 15 bodova zbog malverzacija s transferima.

Atalanta je, pak, nastavila s iznimno moćnom napadačkom igrom posljednjih dana jer je prije tri gola Juventusu zabila osam Salernitani u prvenstvu pa pet Speziji u Kupu.

Utakmica je počela golom gostiju, Nigerijac Ademola Lookman je uz pogrešku domaćeg vratara Szczesnyja zabio u bliži kut za 1:0. No, Juventus je imao odgovor i to do kraja poluvremena. Prvo je u 25. minuti Di Maria pogodio s bijele točke za 1.1, dok je domaća momčad povela u 34. minuti.

Odlična je akcija počela petom Di Marije, a završila vrlo lijepom egzekucijom Poljaka Milika.

No, domaći navijači nanovo su šokirani početkom drugog poluvremena. U tridesetoj sekundi nastavka na 2:2 je izjednačio Maehle, dok je vrlo brzo nakon toga, u 53. minuti, Lookman postigao svoj drugi pogodak za 3:2 Atalante.

I tada se iz minusa vratio Juventus, u 65. minuti je Danilo topovski pogodio iz slobodnog udarca za 3:3. Do kraja utakmice obje su momčadi imale nekoliko vrlo dobrih prilika za četvrti pogodak, no ostalo je 3:3 i po bod svakome.

Od 66. minute za Atalantu je igrao hrvatski reprezentativac Mario Pašalić.

S ovim bodom Atalanta je došla na peto mjesto ljestvice, dok je Juventus deveti.