Livaja u 85. donio pobjedu protiv Šibenika

Hrvatska 22. sij 202316:56 > 16:57 0 komentara
HNK Hajduk Split

Nogometaši Hajduka nastavili su sezonu u HNL-u domaćom pobjedom protiv Šibenika, Splićani su dvoboj 18. kola dobili 2:1 (1:1).

Gosti su poveli kada je u 13. minuti Haruki Arai zatresao splitsku mrežu. Na izjednačenje je Hajduk čekao sve do posljednjih trenutaka prvog dijela, a u 45. je na 1:1 izjednačio Anthony Kalik. Tri boda Hajduku je osigurao njegov najbolji strijelac Marko Livaja koji je u 85. minuti postigao gol za 2-1. Livaja je prvi strijelac lige s dvanaest pogodaka.

Vrlo brzo su gosti iz Šibenika šokirali Hajduk. Poveli su u 13. minuti nakon što su domaću obranu lijepo izigrali Čop, Soldo i Arai, a na kraju svega je japanski nogometaš postigao premijerni pogodak u šibenskom dresu. Šok za Splićane je mogao biti još žešći, ali je Mesa pet minuta kasnije naciljao okvir vrata.

Potom je krenuo Hajduk te je pojačavao pritisak prema šibenskom vrataru Rogiću i napadao u valovima. Nakon nekoliko dobrih prilika najbolju je u 37. minuti propustio Mlakar. Sa samo nekoliko metara njegov je udarac sjajno zaustavio Rogić.

No, na odmor je Hajduk ipak otišao s pogotkom. U 45. minuti je Kalik, iz drugog pokušaja, zatresao suparničku mrežu za 1-1, ali je pogodak potom trebao potvrditi VAR. Bilo je upitno je li u začetku akcije Livaja bio u zaleđu, a VAR je obznanio kako je u toj akciji sve bilo regularno.

U drugom poluvremenu gotovo se isključivo igralo na gostujućoj polovici terena. Izrazitih prilika za Splićane nije bilo, ali je Hajduk dva puta opasno zaprijetio između 70. i 75. minute. Nakon ubačenih lopti glavom su pokušavali Prpić i Pukštas, ali u oba slučaja gosti iz Šibenika su preživjeli.

Domaći navijači ipak su u završnici dočekali jedan bljesak Marka Livaje. Nakon pogreške gostujućih igrača spreman je bio Livaja, došao je u situaciju jedan na jedan s Rogićem i zabio za 2-1 splitskog sastava.

Do kraja ogleda, u teškim uvjetima s jakim vjetrom i kišom, Hajduk je sačuvao vodstvo i zasluženo pobijedio.

Ovom pobjedom Hajduk je došao na četiri boda zaostatka za vodećim Dinamom, s tim da Hajduk ima utakmicu više. Šibenik je ostao pretposljednji na ljestvici i ima četiri boda više od fenjeraša Gorice.

Ove će kolo zaključiti Varaždin i Lokomotiva utakmicom koja počinje u 17.10 sati.